علی قمصری

علی قمصری

222 دنبال کننده

علی قمصری آهنگساز و نوازنده تار، در سال ۱۳۶۲ در شهر تهران متولد شد. قمصری دانش‎آموختۀ هنرستان موسیقی است. همزمان با ورود به دانشگاه برای پیگیری تحصیلات خود در رشته‌ی موسیقی، ارکستر بزرگی را به ‌نام «سرمد» تأسیس کرده و در آن به‌عنوان سرپرست و آهنگساز مشغول به فعالیت شده است. قمصری در همین دوره موفق شد عنوان نخست جشنواره‌ی موسیقی جوان را هم از آن خود کند.
بعد از چند اجرای جسته و گریخته در چند تالار موسیقی تهران، نخستین آلبومش را با عنوان «نقش خیال» در سال 84 با آواز همایون شجریان به بازار موسیقی عرضه کرد. همچنین آلبومی از تکنوازی او به ‌نام «شور پریشانی» منتشر شده که روشن‌گر قابلیت‌های بالای نوازندگی او، تکنیک، سرعت و قدرت زخمه‌هایش، و تسلط او بر ردیف موسیقی ایرانی ا‌ست.
قمصری تا کنون دو ابداع مشخص را به ‌نام خود ثبت کرده است. یکی ساخت کمانچه‌باس یا بم‌کمان که نسبت به کمانچه‌ی معمولی صدای بم‌تر و ابعاد بزرگ‌تری دارد و برادرش، مصباح قمصری آن را می‌نوازد. و دیگری تشکیل کوارتت زهی شامل دو کمانچه، یک کمانچه‌آلتو و یک کمانچه‌باس که در کاخ نیاوران کنسرتی را به همراه سهراب پورناظری و آواز علیرضا قربانی به‌روی صحنه برد.

... مشاهده بیشتر ...
آهنگ‌های برتر
1
05:16
4
ضربی شور (آواز ابوعطا) - علی قمصری
ضربی شور (آواز ابوعطا)
04:54
5
ضربی سیخی (آواز ابوعطا) - علی قمصری
ضربی سیخی (آواز ابوعطا)
05:16
6
حجاز و ورود به نوا (آواز ابوعطا) - علی قمصری
حجاز و ورود به نوا (آواز ابوعطا)
02:01
7
شور پریشانی (آواز ابوعطا) - علی قمصری
شور پریشانی (آواز ابوعطا)
04:35
8
ضربی نوا و ابوعطا (آواز ابوعطا) - علی قمصری
ضربی نوا و ابوعطا (آواز ابوعطا)
04:57
9
04:06
هنرمندان مرتبط
بهمن رجبی
بهمن رجبی
16 دنبال کننده
محسن شاهرودی
محسن شاهرودی
1 دنبال کننده
داریوش رفیعی
داریوش رفیعی
162 دنبال کننده
رکن الدین مختاری
رکن الدین مختاری
11 دنبال کننده