علی قمصری

علی قمصری

297 دنبال کننده

علی قمصری آهنگساز و نوازنده تار، در سال ۱۳۶۲ در شهر تهران متولد شد. قمصری دانش‎آموختۀ هنرستان موسیقی است. همزمان با ورود به دانشگاه برای پیگیری تحصیلات خود در رشته‌ی موسیقی، ارکستر بزرگی را به ‌نام «سرمد» تأسیس کرده و در آن به‌عنوان سرپرست و آهنگساز مشغول به فعالیت شده است. قمصری در همین دوره موفق شد عنوان نخست جشنواره‌ی موسیقی جوان را هم از آن خود کند.
بعد از چند اجرای جسته و گریخته در چند تالار موسیقی تهران، نخستین آلبومش را با عنوان «نقش خیال» در سال 84 با آواز همایون شجریان به بازار موسیقی عرضه کرد. همچنین آلبومی از تکنوازی او به ‌نام «شور پریشانی» منتشر شده که روشن‌گر قابلیت‌های بالای نوازندگی او، تکنیک، سرعت و قدرت زخمه‌هایش، و تسلط او بر ردیف موسیقی ایرانی ا‌ست.
قمصری تا کنون دو ابداع مشخص را به ‌نام خود ثبت کرده است. یکی ساخت کمانچه‌باس یا بم‌کمان که نسبت به کمانچه‌ی معمولی صدای بم‌تر و ابعاد بزرگ‌تری دارد و برادرش، مصباح قمصری آن را می‌نوازد. و دیگری تشکیل کوارتت زهی شامل دو کمانچه، یک کمانچه‌آلتو و یک کمانچه‌باس که در کاخ نیاوران کنسرتی را به همراه سهراب پورناظری و آواز علیرضا قربانی به‌روی صحنه برد.

... مشاهده بیشتر ...
آهنگ‌های برتر
6
06:49
8
نسل ما - علی قمصری
پیشواز ایرانسل
01:42
هنرمندان مرتبط
صبا طبخی
صبا طبخی
32 دنبال کننده
اردوان کامکار
اردوان کامکار
176 دنبال کننده
کیوان ساکت
کیوان ساکت
172 دنبال کننده
محمد سریر
محمد سریر
17 دنبال کننده