سوالات متداول

چرا باید برای استفاده از نواک، در آن ثبت نام کنم؟

اگرچه استفاده از سرویس های پایه ای نواک رایگان است، اما با ثبت نام و عضویت در نواک، ضمن اینکه می توانید برای خود لیست بسازید، امکان دسترسی دائمی به آنها را در مراجعات بعدی و یا در استفاده از دستگاه های دیگر خواهید داشت. به طور مثال می توانید با عضویت در نواک، هم بر روی کامپیوتر منزل و یا سر کار و هم بر روی تلفن همراه و تبلت، لیست های محبوب خود را داشته باشید. نواک با بررسی پیوسته سلیقه شما به مرور پیشنهاداتی بهتری برای شنیدن آثاری مشابه که آنها را قبلا نشنیده اید خواهید داد. کسانی که عضو نواک هستند می توانند صفحات ناشران و یا دوستان خود را دنبال کنند و از آخرین تغییرات صورت گرفته در معرفی کارهای جدید، اخبار و لیست های جدید مطلع شوند. هنرمندانی که شما دنبال میکنید در صفحه شخصی شما نمایش داده می شود و می توانید بهتر از همیشه سلیقه هنریتان را به دیگران معرفی کنید.

در پروفایل چه چیزهایی را خواهم دید؟

صفحه کاربری شما، ویترینی از علاقه مندی ها و طبع هنری شماست. به این صفحه از بالاترین جایگاه منوی سمت راست دسترسی خواهید داشت. در پروفایل لیست هایی که ساخته اید، هنرمندانی را که دنبال کرده اید و سایر لیست های که دوست داشته اید به همراه تعداد افرادی که دنبال کرده اید و شما را دنبال میکنند نمایش داده می شود. توجه داشته باشید که لیست های خصوصی شما برای دیگران در پروفایل نمایش داده نمی شود.

چرا از سرویس اشتراکی نواک استفاده کنم؟

در سرویس اشتراکی کاربران می توانند از حداکثر قابلیت های نواک استفاده کنند و در نبود اینترنت هم همچنان به تمامی آثاری که قبلا دانلود کرده اند دسترسی داشته باشند. کاربر می تواند نه فقط کیفیت پخش، بلکه کیفیت دانلود را هم با توجه به نیاز خود در تنظیمات تغییر دهد. در این سرویس اثری از تبلیغات بنری، صوتی و تصویری نیست و در عین حال حمایت مادی مستقیم از هنرمندان، وجه بسیار مهم این سرویس است. بخش عمده ای از هزینه ی دریافتی از کاربران مستقیما به صاحبان آثاری اعطا می شود که کاربر آثار آنان را شنیده است. سرویس اشتراکی نواک را به شنوندگان حرفه ای موسیقی و کسانی که از سیستم های پخش، هدفون و یا باندهای با قدرت تفکیک بالا استفاده می کنند، پیشنهاد می کنیم.

آیا با خرید اشتراک از نواک، هنرمندان منتفع خواهند شد؟

دقیقا همینطور است! 07 درصد از درآمدهای حاصل از فروش اشتراک نواک به صاحبان آثار می رسد. شما با خرید اشتراک نه فقط تجربه ای بهتر از دنیای موسیقی خواهید داشت، بلکه برای هنرمندان این فرصت را ایجاد می کنید که آثاری غنی تر از قبل را خلق کنند. شما ابتدای زنجیره ای هستید که با تعالی چرخه موسیقی، نهایتا تجربه ای بهتر را برای خودتان ایجاد می کند. باید بگوییم شما با خرید اشتراک به نواک هم کمک می کنید که زیرساخت هایی بهتر و امکانات بیشتری را به شما معرفی کند.

چرا به فایل های دانلود شده دسترسی ندارم؟

نواک بر حقوق مادی و معنوی و رعایت کپی رایت پایبند است. شما با خرید اشتراک نواک برای مدتی مشخصی می توانید بی نهایت از آرشیو موسیقی ایران استفاده کنید. اما باید بدانید که دسترسی به کل آرشیو موسیقی ایران برای همیشه قطعا معادل با ارزش عمر ده ها هزار هنرمند ایرانی است. دسترسی به فایل های دانلود شده، موجبات سو استفاده افرادی را که بدون هیچ هزینه ای، از ثمره عمر هنرمندان درآمدهای میلیونی کسب می کنند را فراهم خواهد کرد، دفعه بعد که اثری را از سایت و یا کانالی غیرمجاز دانلود کردید، به این موضوع بیشتر فکر کنید. اما اگر علاقه دارید که آهنگ یا آلبومی را با دیگران به اشتراک بگذارید، در تمامی قسمت های اپ این امکان در نظر گرفته شده است. این بار نه فقط اثری زیبا بلکه یک پلتفرم حرفه ای را به دوستانتان پیشنهاد دهید و لحظات خوبی را در نواک ایجاد کنید.

آیا نواک فقط یک اپلیکیشن است؟

خیر! نواک یک سرویس چند پلتفرمی است. شما می توانید از نسخه های iOS و اندروید نواک بر روی گوشی یا تبلت خود استفاده کنید. نواک را از اپ استورهای مطرح دانلود کنید. اما در کنار اپلیکیشن شما می توانید از سایت نواک هم آهنگ های مورد علاقه خود را گوش کنید. اگر در محل کار نگران تمام شدن باتری گوشی خود هستید، به سایت navaak.com بروید و از نسخه تحت وب استفاده کنید. شما در سایت می توانید همچنان به لیست هایی که ساخته اید دسترسی داشته باشید. اگر علاقه مند به حوزه اخبار موسیقی هم هستید سایت خبری نواک را به آدرس news.navaak.com به شما پیشنهاد میکنیم. برای اطلاع از آخرین اتفاقات دنیای موسیقی و برنامه های روزانه نواک، حتما در شبکه های اجتماعی نواک را دنبال کنید. ما در تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس و یوتیوب با نام NavaakMusic هستیم.

برخی از آهنگ هایی که دوست دارم در نواک نیست، چرا؟

فرآیند اضافه شدن آثار هنری زمانبر است. تک تک آثاری که از صاحبان آثار گرفته می شود، حتما حداقل یک بار باید شنیده شود تا از صحت و سلامت آن مطمئن شویم. در کنار این، آرشیو موسیقی ایرانی، بسیار بیشتر از آنی است که فکر می شود. صحبت از بیش از ۷۰ هزار آهنگ است که تا کنون بخش خوبی از این آثار در نواک قرار گرفته است. مجبور بودیم در ابتدا از آثاری شروع کنیم که مخاطبان بیشتری داشتند و طبیعتا هنوز آثاری هستند که باید به نواک اضافه شوند. اما اگر آهنگ یا هنرمندی خاص مورد نظر شماست، بعد از جستجو در آرشیو نواک و اطمینان از نبود آن، بدون درنگ به ما به ایمیل info@navaak.com پیشنهاد دهید.