بصیر فقیه نصیری

بصیر فقیه نصیری

1 دنبال کننده

بصیر فقیه نصیری متولد فروردین 1361 در نوشهر، آهنگساز و نوازنده پیانو است. وی در کودکی به واسطه پدرش با موسیقی آشنا شد، نوازندگی پیانو را به طور جدی از ده سالگی و آهنگسازی را از 16 سالگی آغاز کرد. اولین بار در سال 1379 بود که به عنوان تکنواز پیانو در آلبوم «صدای سکوت»، در استودیو حضور یافت. بصیر فقیه نصیری با رتبه های عالی وارد دانشگاه هنر شد و با مدرک ممتاز کارشناسی در رشته نوازندگی پیانو و کارشناسی ارشد آهنگسازی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است.
از اساتید بصیر فقیه نصیری می توان به آندره مرادیان، شهره قاجار، اقدس پورتراب و نیلوفر بدری کوهی در پیانو، مجید علیزاده، احمد پژمان، حمیدرضا دیبازر، دکتر هوشیار خیام، محمدرضا تفضلی و دکتر امین هنرمند در آهنگسازی، و دکتر فاطمه سادات افسری، شریف لطفی، حمیدرضا رضایی، علیرضا فرهنگ و مرحوم حامد مهاجر در مبانی موسیقی اشاره کرد.
حضور در آلبوم های «شیدایی درون» به همراه گروه دگردیس با صدای فرشاد رمضانی، آلبوم «ساکن روان» به همراه گروه لغزش عارفانه و احسان غلامی بیرقدار، آلبوم های «الژیا» و «صدای سکوت» با مجید علیزاده در نقش آهنگساز، نوازنده پیانو و یا تنظیم کننده، از جمله فعالیت های بصیر فقیه نصیری است.

... مشاهده بیشتر ...
آهنگ‌های برتر
هنرمندان مرتبط
پانیذ فریوسفی
پانیذ فریوسفی
8 دنبال کننده
کارل ارف
کارل ارف
24 دنبال کننده
آوا نظر
آوا نظر
1 دنبال کننده
ادوارد گریک
ادوارد گریک
18 دنبال کننده